Recenze: Andělé strážní – (Kristina Ohlssonová)
8. 6. 2014
309_andele_strazni_obalka_web

„Filmové vraždy vypadají vždy velmi čistě. Já se snažím ukázat, jak obtížnou a špinavou práci ve skutečnosti zabití člověka představuje.“

Alfred Hitchcock

Tak touto citací začíná celá kniha. Autorka vybrala absolutně skvěle, protože to sedí k celému jejímu dílu. Autorka popisuje velice realisticky práci vyšetřovacího týmu proloženého jeho výslechy. Tento tým řeší vraždu Rebecy Trolleové, která se před dvěma roky ztratila, a kterou po dvou letech našel pes v Midsommarkranském lese. V igelitových pytlích, rozřezanou motorovou pilou, bez rukou a hlavy. Tento tým tvoří především tři postavy. Fredrika Bergmanová, která se zrovna vrátila z mateřské dovolené, kterou místo ní nastoupil její druh Spencer Lagergen. Peder Rydh, labilní vyšetřovatel, který hledá cestu zpět ke své ženě a vedoucí týmu Alex Recht, kterému nedávno zemřela žena a byl už při vyšetřování zmizení Rebecy. Co se stane, když Fredrika zjistí, že jméno jejího druha a otce jejího dítěte figuruje v jejich novém „hrůzném“ případě?! Kde najde nové zázemí Alex Recht? Co udělá s labilním Pederem zjištění, že jejich hlavní podezřelý zavraždil jeho bratra?! A co má vůbec s tím vším společného kontroverzní spisovatelka Thea Aldrinová, která navíc už více než třicet let nepromluvila? 

 

autorka:  Veronika Fenclová

hodnocení: 95%
 
KNIHA ZLÍN
comments powered by Disqus
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.