Nekompromisní Kindle Oasis

12. 10. 2017

Nový Kindle Oasis je dokonalá čtečka eknih

Větší obrazovka, podpora audio knih a odolnost vůči vodě. Nový Kindle je král elektronických čteček. 
 
Stejně jako Apple letos slaví deseti leté výročí iPhonu tak podobě letos slaví Amazon 10 let od uvedení první čtečky Kindle. Nový Oasis je vůbec to nejlepší co se dá nyní sehnat. 
 
Nový Oasis disponuje 7 palcovým displejem a záda jsou chráněna hliníkovým krytem. 
 
Oasis nebude tak drahý jako nový iPhone X, ale na poměry čtečky bude jeho cena vyšší. Základní 8 GB verze staruje na částce 250 dolarů (při velmi hrubém přepočtu na české koruny něco kolem 5 až 6 tisíc korun). Verze s 32 GB pamětí bude stát 280 dolarů a nejlépe vybavená verze, která má navíc možnost připojení na datovou síť 350 dolarů.
 
Amazon již spustil předobjednávky a k prvním zákazníkům se čtečka dostane 31. října. 
 
71m6uTXiwSL._SL1000_717UFSTkwtL._SL1000_
 

Vetší obrazovka a baterie

 
Nový 7 palcový displej má jemnější rozlišení a to konkrétně 300 ppi. A dle amazonu se jedná o nejlepší rozlišení na 7 palcovém displeji. Navíc má nový Oasis větší plochu displeje o 30% oproti předchůdci a to už je značný nárůst. 
 
Další vělká změna je baterie. U původního Oasis byla menší baterie v těle čtečky a větší v pouzdře, které se připojovalo pomací magnetů. Nyní je hlavní baterie přímo ve čtečce.
 
V nejužším místě měří čtečka pouhých 3,4 mm a váží 194 g, to je o 10 g méně než aktuální Kindle Paperwhite. Čtečka obsahuje nový dvoujadrový procesor a je osazena 512 MB pamětí RAM. Celkově by to mělo zajistit rychlejší otáčení stránek a chod systému. 
 
Změna nastala i v podsvícení kde namísto 10 led diod osvětluje nový Oasis 12 diod, které by zajišťují lepší rozložení podsvícení. 
 
61jWHDPTnwL._SL1000_
 

Podpora audioknih

Další velká změna je podpora audioknih. Přímo na těle čtečky není žádný konektor, ale čtečka disponuje rozhraním bluetooth a je tedy možné připojit sluchátka nebo bluetooth reproduktor. 
 

Klíčové vlastnosti

  • Nové velikosti písem.
  • Možnosti usnadnění, invertace barev pro citlivější osoby a další možnosti. 
  • Možnosti zarovnání textu (levý nebo pravý okraj) 
  • Voděodolnost.
  • Životnost baterie v řádech týdnů. 
714nnMICe-L._SL1000_
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail