Jak číst elektronické knihy

Vyberte vaše zařízení 

kindle-1
pocket
ipad
android
win
 

Formáty elektronických knih: 

 
 
epub_logo_color
ePub je všeobecně rozšířený a velice univerzální formát elektronických knih. Formát ePub podporuje funkci reflowable, to znamená, že si čtenář může přizpůsobit rozvržení textu pro konkrétní čtecí zařízení. Většina všech dostupných čteček elektronických knih tento formát podporuje (krom čteček od Amazonu (Kindle). 
 
 
+ volný a otevřený formát
+ non-DRM i DRM 
- náročnost ve čtecích zařízeních
 
 
 
kindle
 MOBI (kindle) je formát elektronických knih určený pro všechny čtecí zařízení Kindle od Amazonu. 
 
+ pěkné fonty 
- čtečky Kindle nepodporují DRM zabezpečení 
 
 
 
 
pdf
PDF formát je všeobecně známý formát spíše z PC. Knihy ve formátu PDF můžete číst i na čtečkách elektronických knih, ale jejich formátování není nejlepší. Proto se spíše hodí pro čtení knih na stolních PC nebo tabletech, které PDF formát lépe zobrazují. 
 
+ všeobecně známý a podporovaný formát
- méně pohodlné čtení ve čtečkách 
 
 
 

Jak je to se zabezpečením knížek:

 
Všechny elektronické knihy, které jsou na našem webu a jsou zdarma žádné speciální zabezpečené nemají. Jednoduše si vyberete formát, knihu stáhnete a poté čtete v jakémkoliv zařízení, které daný formát podporuje. 
 
Jiná situace nastavá při nákupu placených elektronických knih. U placených knih se nejčastěji používá zabezpečení Adobe DRM. To znamená 2 důležité věci. Mít čtečku knih, která toto zabezpečení podporuje popřípadě mít aplikaci třetích stran nainstalovanou na svém tabletu nebo počítači a mít svůj Adobe ID účet. 
 
Jak postupovat když chci číst zabezpečené elektronické knihy:
 
  1. Stažení a instalace Adobe Digital Editions. Stáhnete ZDE
  2. Pokud ještě nemáte Adobe ID účet můžete si ho založit 
  3. Zkontrolujte si zda vaše čtečka (aplikace BlueFire podporuje eknihy s Adobe DRM zabezpečením) podporuje zabezpečení ZDE
  4. Pokud splňujete všechna tři kritéria pro čtení zabezpečených knih (podporovanou čtečku, Adobe ID a Adobe Digital Editions) můžete si libovolnou knihu stáhnout.
  5. Po jejím stažení jí vložíte do Adobe Digital Editions a až poté do vaší čtečky. 
 Pro lepší porozumění jak je to se zabezpečením u eknih chystáme video tutoriál. Pokud chcete pomoci neváhejte se na nás obrátit na info@eknihyzdarma.cz
 
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail