Pět důvodů proč je pro mě elektronická kniha zajímavější než klasická.

22. 3. 2014

Pět důvodů proč je pro mě elektronická kniha zajímavější než klasická.

Ještě než se pustím do samotných pěti bodů. Měl bych na úvod říci, že jsem velmi mladý člověk a pohled na klasickou a elektronickou knihu se bude lišit od názoru starší generace. Proto možná berte těchto pět důvodů s nadhledem, protože je to z části velmi subjektivní záležitost.

1.) Velké množství knih ve 132 ml.

Těch 132 ml chápejte jako objem čtečky Kindle. Elektronická kniha je bezesporu skladnější něž-li kniha klasická a i když většina lidí nepotřebuje mít při ruce 10 000 knih, tak  ta možnost se vždycky hodí. Samozřejmě záleží na typu čtenáře a nebudeme si nic nalhávat. Pravdou je, že čtečka je spíše pro aktivnější čtenáře, kteří ocení tu možnost mít u sebe v kapse více jak 1 knihu.

2.) Pohodlnost nákupu.

Návštěva klasického knihkupectví je pro mě vždy příjemná záležitost a rád si prolistuji nové tituly a osahám jejich matné obálky. Faktem, ale je, že pár kliknutí myší je velmi pohodlné a knihu můžete začít číst do pár desítek sekund.

3.) Cena (neplatí vždy)

Ač se to možná nezdá, tak ve většině případů je elektronická kniha o několik procent levnější než kniha klasická. Je to logické a pochopitelné. Zvláště v dnešní době, když každý bojuje o svého zákazníka, jsou ceny elektronických knih velmi zajímavé. A mám spoustu knih, které bych ve své klasické knihovně nedocenil, ale ve čtečce nezabírá žádné místo a možnost se k nim vždy vrátit mám stejně jako u knihy klasické.

4.) Interaktivita.

Asi jedna z nejzajímavějších výhod elektronických knih. Je pravdou, že interaktivní knihu doceníme spíše na tabletu s klasickým displejem než na čtečce s eink displejem. Například možnost ukázky fyzikálních zákonů dětem v jejich učebnicích jim dá 100x více, než-li prostý text a statický obrázek.

Bohužel nejsou zatím tyto knihy u nás tak rozšířené, ale doufám, že se to v budoucnu zlepší.

5.) Životní prostředí.

Tady už se opravdu pouštím na velmi tenký led a myslet si, že elektronická kniha ničí životní prostředí méně než klasická je trochu dětinské. Každopádně žijeme v 21. století a elektronická distribuce pomocí internetu je dle mého názoru určitě šetrnější než výroba a distribuce klasické knihy.

Tak to bylo mých 5 důvodů, proč si myslím, že má elektronická kniha budoucnost a jednou možná i klasickou knihu doběhne. 

comments powered by Disqus
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail