Windows a Mac OS X

Pokud už se někdo rozhodně číst elektronickou knihu na PC nebo Macu má na výběr obrovské množství programů, které standardně používá. Ať už jde o nějaký  Adobe  Reader, který má určitě téměř každý uživatel na svém PC nebo Mac zařízení, nebo specializovanější software na správu a čtení eknih jako například Calibre nebo Adobe Digital Editions.
 

Adobe Digital Editions

Adobe Digital Editions je specializovaný program na elektronické knihy. Někdy se může stát, že Adobe Reader nedokáže některé PDF soubory otevřít. Adobe Digital Editions stahujte ZDE
 

Calibre 

Pokud mohu sám za sebe doporučit nějaký program na čtení a správu knih byl by to právě Calibre. Má mnoho dobrých funkcí. Navíc je v českém jazyce a je pro PC i Mac OS X. 
 
Nejnovější verzi programu Calibre stahujte ZDE na oficiálních stránkách. 
 

iBooks pro Mac

OS X Mavericks přidává do všech počítačů Mac kompatibilních se systémem OS X Mavericks aplikaci iBooks pro Mac. iBooks pro Mac přináší stávající funkce aplikace iBooks známé z iPhonu, iPadu nebo iPodu touch do všech počítačů Mac s OS X Mavericks.

Po instalaci systému OS X Mavericks a prvním otevření iBooks pro Mac se vaše knihovna přesune z iTunes do aplikace iBooks pro Mac. Pokud se pokusíte procházet knihovnu v iTunes 11.1 nebo novějších, iTunes vás upozorní, že vaše knihy se přesunuly do aplikace iBooks pro Mac. Jakmile kliknete na OK, položka Knihy se už v seznamu médií v iTunes zobrazovat nebude. Budoucí nákupy knih z iBooks Storu provedené prostřednictvím iTunes nebo iBooks se stáhnou do knihovny iBooks, nikoli do knihovny iTunes.

Poznámka: Vztahuje se pouze na počítače Mac s nainstalovaným systémem OS X Mavericks. Pokud máte počítač s Windows nebo Mac s OS X Mountain Lionem nebo starším, můžete k prohlížení a nákupu knih používat i nadále iTunes. Knihy v počítači nebudete moct číst a budete je muset synchronizovat se zařízením s iOS, ve kterém je nainstalovaná aplikace iBooks pro iOS.

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail